Diagnoza ADHD u dzieci i dorosłych (MOXO i CONNERS)

MOXO

Jest to nowoczesne, wystandaryzowane narzędzie wspomagające i przyspieszające proces diagnozy przyczyn trudności w funkcjonowaniu (ADHD i/lub innych deficytów). Istotnie wspiera diagnozę różnicową: czy ADHD / zaburzenia uwagi słuchowej / trudności w kontroli emocji / asd.

Uważany jest za narzędzie o dużym poziomie obiektywności i rzetelności. Wyniki międzynarodowych badań, którymi objęto 788 dzieci w wieku 7-12 lat wykazały 90% skuteczności testu w trakcie identyfikacji badanych z deficytem uwagi przy użyciu testu Moxo.

Jest testem niewerbalnym, całkowicie niezależnym od warstwy słownej i kulturowej, co czyni go narzędziem bardzo uniwersalnym. Posiada unikalny w skali światowej system dystraktorów, dzięki którym – w oparciu o wyniki badania – można precyzyjnie ustalić, jakie bodźce (obrazy, dźwięk) w największym stopniu modyfikują zachowanie osoby badanej. Test można wykonywać wielokrotnie, dzięki czemu jest on również bardzo przydatny w procesie weryfikacji osiąganych rezultatów leczenia. Sam test trwa zaledwie kilkanaście minut, odbywa się z użyciem komputera. Przeznaczony jest dla osób w wieku od 7 r.ż oraz dorosłych.

CONNERS

to narzędzie kwestionariuszowe, służące do badań przesiewowych w kierunku ADHD oraz zaburzeń współwystępujących, takich jak zaburzenia zachowania i zaburzenia opozycyjno-buntownicze. Diagnoza obejmuje różne obszary funkcjonowania dziecka, umożliwiając analizę profilową i dostrzeżenie indywidualnej specyfiki problemów, co pozwala dopasować program terapii do potrzeb dziecka. Narzędzie pozwala na diagnozę dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Umożliwia przyjrzenie się trudnościom dziecka/młodego człowieka z kilku perspektyw (dom, szkoła). 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.  Rozumiem